BS-120

zapytaj kto ma w Twojej okolicy

MINDRAY BS-120

Weterynaryjny analizator biochemiczny MINDRAY BS-120

Weterynaryjny analizator biochemiczny MINDRAY BS-120 to aparat pracujący w trybie automatycznym i wykonujący około 100 oznaczeń /h. Pracuje w trybie dyskretnego dostępu do próbek badanych oraz odczynników przechowywanych na pokładzie. Jest to system otwarty posiadający 28 miejsc odczynnikowych na okładzie oraz 8 miejsc na próbki badane.

Grupa urządzeń automatycznych do których zalicza się weterynaryjny analizator biochemiczny MINDRAY BS120 nazywana jest potocznie “kombajnami biochemicznymi”. Wywodzi się to stąd, że urządzenie to – na zasadzie robota – wykonuje wszystkie czynności związane z przeprowadzeniem analizy automatycznie. Posiada wbudowaną lodówkę i może być eksploatowany 24h na dobę.

weterynaryjny analizator biochemiczny MINDRAY bs-120

Wnętrze weterynaryjnego analizatora biochemicznego BS-120. Rotor z odczynnikami i próbkami pacjentów w komorze chłodniczej, igła dozująca.

Weterynaryjny analizator biochemiczny MINDRAY bs-120 jest w stanie oznaczać wszystkie parametry / odczynniki, które zostały zaprojektowane na automat biochemiczny.

Pełna oferta badań dostępna jest w naszym sklepie

Są to między innymi: substraty, enzymy, jony, pierwiastki, białka specyficzne (immunoassay), leki. Z uwagi na tak dużą elastyczność oraz pełną programowalność – urządzenie znalazło szerokie zastosowanie w instytutach naukowych oraz jednostkach badawczych.

Sterowanie odbywa się przez zewnętrzny komputer PC z systemem Windows w oparciu o intuicyjne dedykowane oprogramowanie. Obsługa systemu odbywa się w języku polskim.

Urządzenie pracuje w oparciu o jednorazowe kuwety co zapewnia dużą powtarzalność i precyzję badań. System jest obecnie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem dedykowanym dla lekarzy weterynarii w zakresie automatycznej analizy biochemicznej.

BADANIE MAŁYCH ZWIERZĄT DOMOWYCH / EGZOTYCZNYCH

Z uwagi na fakt, że system wykonuje badania z niewielkiej ilości surowicy (od 2 ul materiału badanego / oznaczenie), sprzęt ten jest szeroko wykorzystywany w gabinetach, lecznicach oraz klinikach weterynaryjnych. Materiałem do badania może być również osocze, mocz lub inne płyny pobrane od pacjenta.

BADANIA DUŻYCH ZWIERZĄT (HODOWLANYCH)

Na urządzeniu dostępna jest bardzo liczna grupa parametrów dedykowana do kontroli, nadzoru i diagnostyki dużych zwierząt hodowlanych (bydła). Oprócz dedykowanego programu do nadzoru ketozy tj. odczynników do ilościowego oznaczania B-hydroksymaślanu (BHB) oraz wolnych kwasów tłuszczowych (NEFA), posiadamy szeroką grupę parametrów dedykowanych dla bydła. Między innymi: wapń, fosfor, magnez, sód, potas, chlorki, żelazo, cynk, miedź, oraz parametrów krytycznych takich jak: kinaza kreatynowa (CK), trójglicerydy (TG), dehydrogenaza glutaminianowa (GLDH), kwasy żółciowe, amoniak oraz innych. Przesiewowe badania stad odgrywają ważną rolę w kontroli i doborze dawek żywieniowych.

AKCESORIA

Dla zapewnienia płynnej pracy oraz wysokiej precyzji laboratorium powinno zostać zaopatrzone między innymi w wirówkę oraz pipety automatyczne.

  • 100 testów na godzinę
  • Pomiar do 28 parametrów jednocześnie
  • Pomiar 8 próbek badanych jednocześnie
  • Materiały zużywalne: woda destylowana i kuwety jednorazowe
  • Chłodzenie rotora z odczynnikami
  • Automatyczne mycie igły, poziom detekcji płynów, ochrona przed kolizją i rozcieńczanie próbki patologicznej
  • 8 długości fali od 340 do 670 nm
  • Zestaw z komputerem, monitorem, myszą i klawiaturą
  • System otwarty w pełni programowalny
zapytaj o produkt

inne produkty w tej kategorii

RT-1904
VETUBE 30
RT System