Weterynaryjny analizator biochemiczny MINDRAY BS-120 to aparat pracujący w trybie automatycznym i wykonujący około 100 oznaczeń /h. Pracuje w trybie dyskretnego dostępu do próbek badanych oraz odczynników przechowywanych na pokładzie. Jest to system otwarty posiadający 28 miejsc odczynnikowych na okładzie oraz 8 miejsc na próbki badane.
Grupa urządzeń automatycznych do których zalicza się weterynaryjny analizator biochemiczny MINDRAY BS120 nazywana jest potocznie “kombajnami biochemicznymi”. Wywodzi się to stąd, że urządzenie to – na zasadzie robota – wykonuje wszystkie czynności związane z przeprowadzeniem analizy automatycznie. Posiada wbudowaną lodówkę i może być eksploatowany 24h na dobę.
Weterynaryjny analizator biochemiczny MINDRAY bs-120 jest w stanie oznaczać wszystkie parametry / odczynniki, które zostały zaprojektowane na automat biochemiczny.
Pełna oferta badań dostępna jest w naszym sklepie
Są to między innymi: substraty, enzymy, jony, pierwiastki, białka specyficzne (immunoassay), leki. Z uwagi na tak dużą elastyczność oraz pełną programowalność – urządzenie znalazło szerokie zastosowanie w instytutach naukowych oraz jednostkach badawczych.
Sterowanie odbywa się przez zewnętrzny komputer PC z systemem Windows w oparciu o intuicyjne dedykowane oprogramowanie. Obsługa systemu odbywa się w języku polskim.
Urządzenie pracuje w oparciu o jednorazowe kuwety co zapewnia dużą powtarzalność i precyzję badań. System jest obecnie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem dedykowanym dla lekarzy weterynarii w zakresie automatycznej analizy biochemicznej.
Z uwagi na fakt, że system wykonuje badania z niewielkiej ilości surowicy (od 2 ul materiału badanego / oznaczenie), sprzęt ten jest szeroko wykorzystywany w gabinetach, lecznicach oraz klinikach weterynaryjnych. Materiałem do badania może być również osocze, mocz lub inne płyny pobrane od pacjenta.
Na urządzeniu dostępna jest bardzo liczna grupa parametrów dedykowana do kontroli, nadzoru i diagnostyki dużych zwierząt hodowlanych (bydła). Oprócz dedykowanego programu do nadzoru ketozy tj. odczynników do ilościowego oznaczania B-hydroksymaślanu (BHB) oraz wolnych kwasów tłuszczowych (NEFA), posiadamy szeroką grupę parametrów dedykowanych dla bydła. Między innymi: wapń, fosfor, magnez, sód, potas, chlorki, żelazo, cynk, miedź, oraz parametrów krytycznych takich jak: kinaza kreatynowa (CK), trójglicerydy (TG), dehydrogenaza glutaminianowa (GLDH), kwasy żółciowe, amoniak oraz innych. Przesiewowe badania stad odgrywają ważną rolę w kontroli i doborze dawek żywieniowych.
Dla zapewnienia płynnej pracy oraz wysokiej precyzji laboratorium powinno zostać zaopatrzone między innymi w wirówkę oraz pipety automatyczne.